تغییر چسب مصرفی

تغییر برنامه‌ریزی شده چسب با هدف بهینه‌سازی فرآیند اتصال، یا راه‌اندازی یک چسب در یک خط تولید جدید، محصولات را اغلب با چالش‌های عمده‌ای مواجه می‌کند.

تغییر چسب به دلایل مختلفی مانند آزمایش‌های اولیه متعدد و ضروری، آزمایشات روی دستگاه های خط تولید، یا به دلیل الزامات خاصی که هنگام تغییر چسب اعمال می‌شود، نیازمند تلاش و دقت قابل توجهی است.

علاوه بر داشتن طیف وسیعی از انواع چسب‌ها، جوات، به عنوان تولید کننده تخصصی چسب، سطح بالایی از دانش و فناوری، شایستگی در خدمات و منابع را برای تسهیل و بهینه سازی تغییر در چسب‌ها در جهت کاهش چالش‌های ایجاد شده برای محصول مورد نظر ارائه می‌کند.

تجزیه و تحلیل فرآیند اتصال

به ندرت پیش می‌آید که صنعت دیگری همانند صنعت مواد غذایی و کالاهای مصرفی با چنین پویایی بالایی مواجه باشد.

چسب های مورد استفاده در این صنایع باید اتصال قابل اعتماد را تسهیل کنند؛ به همین دلیل است که فرآیند تغییر چسب جوات با درک عمیق از کاربردهای خاص آن همراه است. تمرکز اصلی در این فرآیند، بر تجزیه و تحلیل دقیق فرآیندهای اتصال انجام شده یا برنامه ریزی شده، بسترها و سیستم مورد استفاده است.

 الزامات کلیدی مربوط به محصول که باید مورد توجه متخصصین واقع شود در بررسی‌های مقدماتی و اولیه تعیین می‌شود و سپس تست‌های صلاحیت بعدی چسب‌ها با این الزامات هماهنگ می‌شوند.

به منظور تولید هرچه بهتر و با کیفیت تر محصولات، در حال حاضر بیش از ۳۰ متخصص چسب فقط در آلمان به طور ویژه در صنعت بسته‌بندی در جوات مشغول به کار هستند و ارزش زیادی برای ارتباط نزدیک با مشتریان و ارائه خدمات با کیفیت بالا قائل هستند.

آزمون‌های صلاحیت و کیفیت

هنگامی که فرآیندها و الزامات کلیدی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، آزمون‌های صلاحیت منحصر به فردی ایجاد و توسعه داده می‌شوند. برای این منظور، جوات معمولاً داده‌های فنی چندین محصول از مجموعه چسب‌های خود را مشخص و مقایسه می‌کند تا چسبی را انتخاب کند که مطابق با نیازهای تعیین شده باشد.

آزمایشات اتصال مقایسه‌ای با استفاده از چسب‌ها و بسترهای مورد استفاده در حال حاضر، و همچنین سایر محصولات چسب جوات، در آزمایشگاه‌های پیشرفته و بر روی تجهیزات سازنده چسب برای شناسایی پتانسیل بهینه‌سازی انجام می‌شود.

یکی از آزمون‌های صلاحیت کلاسیک، شامل تست چسبندگی است تا اطمینان حاصل شود که چسب جدید از چسبندگی خوب یا حتی بهتری نسبت به محصول قبلی برخوردار است. بسته به موقعیت، ارزیابی‌های بیشتری مانند اندازه گیری مدت زمان گیرایی چسب، مقاومت حرارتی، چسبندگی در دماهای پایین یا صرفه جویی احتمالی در مقدار چسب می‌تواند انجام شود.

 از آنجایی که جوات به شدت به ایمنی مواد غذایی متعهد است، نتایج حاصل از آزمایش MOSH/MOAH و تجزیه و تحلیل NIAS را برای محصولات خود ارائه می‌دهد تا در نهایت محصولات با مقررات ایمنی مواد غذایی مطابقت داشته باشند.

متخصصین سازنده چسب‌های با کیفیت جوات در Detmold، دارای یک بخش تخصصی هستند که پاسخ‌های قابل اعتمادی را به سوالات فردی ارائه می‌دهند و همچنین دانش و تجربه کافی برای تسهیل تغییر چسب در مدت زمان کوتاه را دارند.

اگر هیچ یک از چسب‌های موجود در سبد محصولات مجموعه جوات نیازهای فردی یک مشتری را برآورده نکند،  با در نظر گرفتن الزامات محصول مورد نظر و همچنین با همکاری شرکت های همکار، می‌توان چسب مطلوب را به طور سفارشی تولید کرد.

 در نهایت، برای اطمینان از دقت و درستی فرآیند تغییر چسب و همچنین همکاری بهینه، بخش SPS در جوات همکاری نزدیکی با تولید کنندگان مختلف تجهیزات کاربردی، ماشین آلات و بستر‌ها دارد.

تست آزمایشی

پس از اینکه آزمایش‌های مقدماتی نشان داد که محصول جوات پتانسیل بهینه‌سازی مورد نظر را دارد، می‌توان تست‌های آزمایشی مربوط به اعمال چسب در محیط تولید محصول را انجام داد. در اینجا، سازنده چسب این فرصت را دارد که این آزمایشات را به سرعت و بدون وقفه در تولید انجام دهد.

هنگام تعویض چسب‌ها، به عنوان مثال تغییر از یک چسب گرما ذوب مبتنی بر EVA به یک چسب PO، جوات “پیش ذوب‌ها” را برای به حداقل رساندن زمان خاموشی دستگاه و کارآمدتر کردن فرآیند تغییر فراهم می‌کند.

 اگر تست آزمایشی به طور بهینه کار کند، دستگاه می‌تواند با چسب به کار خود ادامه دهد و تغییر به تدریج در تمام واحدها پیاده سازی شود. علاوه بر مشاوره و پشتیبانی، جوات خدمات فنی رایگان در محل را نیز ارائه می‌دهد.

کنترل کیفیت

تغییرات مکرر بسترها و قالب‌های معمولی به‌ویژه در صنایع غذایی می‌تواند به سرعت منجر به پایین آمدن کیفیت اتصال و ناپایداری در آن شود. بنابراین برای شناسایی و اصلاح علل واقعی اتصال ناپایدار یا معیوب، بررسی مجدد فرآیند و شرایط اتصال، از تجهیزات گرفته تا چسب، ضروری است.

جوات از طریق بررسی فرآیند تولید و تجزیه و تحلیل دقیق خطا، و به ویژه با تمرکز بر مشکلات و سوالات اساسی مشتری، به حل این چالش‌ها می‌پردازد.

در اغلب اوقات، علت به سرعت پیدا می‌شود؛ برای مثال زمانی که بستر مورد نظر تغییر کرده باشد، به دلیل تفاوت در خواص پیوندی نسبت به بستر قبلی، ممکن است مشکلاتی مانند ناپایداری یا پایین آمدن کیفیت اتصال رخ دهد. با این حال، چسب‌های استفاده شده در محصول نیز دوباره مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند تا منابع احتمالی دیگر در ایجاد خطا را رد کنند.

Jowat یک نمونه از هر محصول را نگه می‌دارد تا در زمان انجام آزمایشات لازم مانند آزمایش مقایسه‌ای، بتواند این امر را تسهیل کند. در نهایت، هدف متخصص چسب در مجموعه جوات، پشتیبانی از محصول در کل زنجیره فرآیند، ارائه راه حل‌های سفارشی در کوتاه ترین زمان ممکن و ارائه عملکرد اتصال عالی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *