کارخانه جوات در مالزی

 شعبه جوات ابتدا در سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان یک سازمان فروش برای مالزی و سنگاپور تأسیس شد؛ سپس به سرعت مشخص شد که کارخانه جوات در مالزی بعنوان شعبه استراتژیک چقدر می‌تواند برای این شرکت مهم باشد. پس از گذشت بیش از ۲۰ سال، اکنون این شعبه یکی از ستون‌های اساسی جوات در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

تنها پنج سال پس از تاسیس شعبه فروش، یک شرکت تولیدی در مالزی با تمرکز بر تولید چسب‌های دیسپرسیون بر پایه آب تاسیس شد. برای همگامی با تقاضای رو به رشد، در سال ۲۰۰۹ سازمان فروش و شرکت‌های تولیدی در یک مرکز واحد و بزرگ‌تر زیر یک سقف گردهم آمدند و همزمان چسب‌های گرما ذوب به سبد تولید اضافه شد.بر پایه آب تاسیس شد. برای همگامی با تقاضای رو به رشد، در سال ۲۰۰۹ سازمان فروش و شرکت‌های تولیدی در یک مرکز واحد و بزرگ‌تر زیر یک سقف گردهم آمدند و همزمان چسب‌های گرما ذوب به سبد تولید اضافه شد.

با وجود توسعه تولیدات جوات و ظرفیت بالای تولید، طولی نکشید که نیاز به منابع بیشتر برای پاسخگویی به تقاضای بازار های محلی آسیا و اقیانوسیه به طور جدی مطرح شد. بنابراین، در مدت تنها ۱۴ ماه، یک سایت تولیدی جدید در بندر انستک ساخته شد. مراسم افتتاحیه در سال ۲۰۱۵ برگزار شد و کارخانه افزایش قابل توجهی در ظرفیت تولید چسب گرما ذوب ایجاد کرد. همچنین چسب‌های گرما ذوب واکنشی، چسب‌های مبتنی بر حلال و پرایمرهای مبتنی بر آب به سبد تولیدات مجموعه اضافه شد. بندر انستک یکی از مدرن‌ترین مکان‌های تولیدی جوات است و اکنون بیش از ۱۲۰ نیروی کار در آن مشغول فعالیت هستند.

فراتر از یک شرکت و شعبه فرعی

موقعیت مکانی جوات در مالزی، موقعیتی بسیار استراتژیک بوده و توسط بازارهای پررونق با رشد اقتصادی بالا احاطه شده است و به طور موثر می‌تواند به عنوان مرکزی برای تمام فعالیت‌های جوات در منطقه آسیا و اقیانوسیه باشد.

دکتر رالف شلباخ، معاون آسیا و اقیانوسیه، از سال ۲۰۱۵ بر اهمیت این شعبه برای جوات تاکید کرده است: “مالزی فقط یک شعبه فرعی جهت گسترش و توسعه شرکت نیست، بلکه یک مکان مستقل است که ما در آن در حال انجام تحقیق و توسعه (R&D) محصول به منظور ارائه بالاترین سطح رضایت برای نیازهای مشتریان منطقه آسیا و اقیانوسیه هستیم.”

در مجموع، جوات تا به امروز، پاسخگویی به نیاز‌های خاص در مناطق گوناگون را با موفقیت پشت سر گذاشته و هر ساله با رشد مداوم همراه بوده است. مدیر عامل منطقه ای جوات در مالزی می‌گوید: «تمرکز ما در ابتدا بر روی منطقه آسیا و اقیانوسیه بود، اما اخیراً در بازارهای آمریکای جنوبی، آفریقا، روسیه و ترکیه نیز گروهی از محصولات تولیدی جوات در مالزی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهیم.»

رشد و توسعه با رعایت استانداردهای کیفیت جوات

بازارهای جدید و متنوع مسیر را برای تولید محصولات جدید در دسته بندی‌های گوناگون و تحقیق و توسعه (R&D) بیشتر در ارتباط با آن‌ها را در بندر انستک هموار می‌کند.

علیرغم دوری مکان از دفتر مرکزی شرکت در Detmold، این شعبه علاوه بر مزیت‌هایی که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارد، وقتی صحبت از فناوری، محصولات و کیفیت به میان می‌آید، همه چیز را مطابق با استانداردهای کیفیت جوات انجام می‌دهد و به همین دلیل اعتماد مشتریان را به خود جلب کرده است.

لازم به یادآوری است که در حال حاضر محصولات جوات با هدف کارایی بیشتر زنجیره تامین و سرویس دهی سریع تر به مشتریان، با کنترل کیفیت سختگیرانه و استاندارد های بالای مشترک، در پنج کارخانه مستقر در کشورهای آلمان (دو کارخانه)، سوئیس، امریکا و مالزی، تولید و به بازارهای مختلف در سراسر جهان عرضه می شود. همزمان با نیاز روزافزون صنایع مختلف به چسب های متنوع و باکیفیت، و استراتژی های رشد و توسعه، شبکه جهانی تولید و توزیع جوات به سرعت در حال گسترش می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *